Site icon wpolityce

WPolityce Budzisz – komentator polityczny i gospodarczy

wPolityce Budzisz - komentator polityczny i gospodarczy

wPolityce Budzisz to pseudonim Marka Budzisza, dziennikarza, analityka i przedsiębiorcy, który pisze artykuły na portalu wPolityce.pl. Jego teksty dotyczą głównie tematów związanych z polityką, gospodarką, bezpieczeństwem i stosunkami międzynarodowymi. Jego artykuły charakteryzują się konserwatywnym i prawicowym spojrzeniem na rzeczywistość, poparciem dla partii Prawo i Sprawiedliwość oraz krytyką opozycji i Unii Europejskiej.

Kim jest Marek Budzisz?

Marek Budzisz urodził się w 1966 roku w Warszawie. Ukończył studia na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Przez lata pracował jako dziennikarz w Telewizji Polskiej (Puls Dnia), tygodniku “Życie” i Radiu Plus. Był także doradcą dwóch ministrów w rządzie Jerzego Buzka: Marka Belki (finanse) i Jerzego Hausnera (gospodarka). W 2005 roku założył własną firmę doradczą i analityczną – Budzisz Consulting. W 2009 roku dołączył do Grupy Mediowej Fratria, która wydaje portal wPolityce.pl oraz tygodnik “Gazeta Polska” i miesięcznik “Gazeta Polska Codziennie”. Od tego czasu publikuje swoje artykuły pod pseudonimem wPolityce Budzisz.

O czym pisze Marek Budzisz?

Marek Budzisz pisze artykuły na portalu wPolityce.pl, które dotyczą głównie tematów związanych z polityką, gospodarką, bezpieczeństwem i stosunkami międzynarodowymi. Jego teksty charakteryzują się konserwatywnym i prawicowym spojrzeniem na rzeczywistość, poparciem dla partii Prawo i Sprawiedliwość oraz krytyką opozycji i Unii Europejskiej. Jego artykuły często poruszają kontrowersyjne lub aktualne kwestie, takie jak:

  • Reforma sądownictwa i konflikt z Trybunałem Sprawiedliwości UE
  • Zagrożenie ze strony Rosji i Niemiec dla bezpieczeństwa Polski
  • Korzyści z budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego
  • Skutki pandemii koronawirusa dla gospodarki i społeczeństwa
  • Zmiany w prawie aborcyjnym i protesty Strajku Kobiet

Podsumowanie

wPolityce Budzisz to pseudonim Marka Budzisza, dziennikarza, analityka i przedsiębiorcy, który pisze artykuły na portalu wPolityce.pl. Jego teksty dotyczą głównie tematów związanych z polityką, gospodarką, bezpieczeństwem i stosunkami międzynarodowymi. Jego artykuły charakteryzują się konserwatywnym i prawicowym spojrzeniem na rzeczywistość, poparciem dla partii Prawo i Sprawiedliwość oraz krytyką opozycji i Unii Europejskiej. Jego artykuły często poruszają kontrowersyjne lub aktualne kwestie.

Exit mobile version