News

wPolityce.pl – portal informacyjny o polityce

wPolityce.pl to portal informacyjny, który zajmuje się tematyką polityczną, społeczną, gospodarczą i kulturalną. Portal prezentuje wiadomości z Polski i ze świata, analizy, komentarze, wywiady i reportaże. Portal ma konserwatywny i prawicowy profil ideowy i jest związany z partią Prawo i Sprawiedliwość.

Historia i profil portalu

Portal wPolityce.pl powstał w 2009 roku jako część Grupy Mediowej Fratria, która wydaje także tygodnik “Gazeta Polska” i miesięcznik “Gazeta Polska Codziennie”. Założycielem i prezesem Grupy Mediowej Fratria jest Tomasz Sakiewicz, były dziennikarz “Rzeczpospolitej” i “Naszego Dziennika”. Redaktorem naczelnym portalu wPolityce.pl jest Michał Karnowski, były dziennikarz “Rzeczpospolitej” i “Newsweeka”.

Portal wPolityce.pl deklaruje, że jest portalem niezależnym i patriotycznym, który broni wartości chrześcijańskich, narodowych i rodzinnych. Portal popiera politykę partii Prawo i Sprawiedliwość i krytykuje opozycję, zwłaszcza Platformę Obywatelską. Portal sprzeciwia się ideologii gender, aborcji, związków partnerskich i imigracji. Portal popiera integrację europejską, ale sprzeciwia się federalizmowi i ingerencji Unii Europejskiej w sprawy Polski. Portal wspiera sojusz z USA i NATO, ale sprzeciwia się Rosji i Niemcom.

Oferta portalu

Portal wPolityce.pl oferuje swoim czytelnikom różnorodną ofertę informacyjną i publicystyczną. Portal publikuje wiadomości z Polski i ze świata z zakresu polityki, gospodarki, społeczeństwa, kultury, sportu i zdrowia. Portal publikuje także analizy, komentarze, wywiady i reportaże autorstwa własnych dziennikarzy lub zaproszonych ekspertów. Portal prezentuje także sondaże opinii publicznej, felietony satyryczne, recenzje książek i filmów oraz quizy.

Portal wPolityce.pl posiada także własną telewizję internetową – Telewizję wPolsce – która nadaje programy na żywo lub na żądanie. Telewizja wPolsce emituje programy informacyjne, publicystyczne, kulturalne i rozrywkowe. Telewizja wPolsce zaprasza do swoich programów polityków, dziennikarzy, ekspertów i celebrytów.

Portal wPolityce.pl ma także własną aplikację mobilną dla systemów Android i iOS, która umożliwia dostęp do treści portalu na smartfonach i tabletach. Aplikacja pozwala także na odbiór sygnałów push z najważniejszymi wiadomościami oraz na komentowanie artykułów.

Podsumowanie

wPolityce.pl to portal informacyjny, który zajmuje się tematyką polityczną, społeczną, gospodarczą i kulturalną. Portal ma konserwatywny i prawicowy profil ideowy i jest związany z partią Prawo i Sprawiedliwość. Portal prezentuje wiadomości z Polski i ze świata, analizy, komentarze, wywiady i reportaże. Portal ma także własną telewizję internetową – Telewizję wPolsce – oraz własną aplikację mobilną.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button