News

Wpolityce: najważniejsze wiadomości z Polski i ze świata

Portal wpolityce.pl to źródło informacji o polityce, gospodarce, społeczeństwie i kulturze. W tym artykule przedstawiamy najważniejsze wiadomości z ostatniej chwili, które znaleźliśmy na tym portalu.

Rosja atakuje dronami bazy wojskowe w Rosji

Według relacji portalu wpolityce.pl, Rosja przeprowadziła największy atak na Ukrainę od wiosny. Drony uderzyły na lotniska wojskowe w Pskowie i Briańsku, uszkadzając co najmniej cztery samoloty. Atak miał być odwetem za zestrzelenie rosyjskiego samolotu pasażerskiego nad Donbasem przez ukraińskie siły zbrojne. Portal podaje, że Rosja planuje kolejne ataki na cele wojskowe i cywilne na Ukrainie i w Europie.

PiS przedstawia listy wyborcze do Sejmu

Portal wpolityce.pl informuje, że jutro poznamy listy wyborcze Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu. Według nieoficjalnych informacji, na listach znajdą się m.in. Jarosław Kaczyński, Beata Szydło, Zbigniew Ziobro, Mariusz Błaszczak, Mateusz Morawiecki i Antoni Macierewicz. Portal podkreśla, że PiS jest jedyną partią, która ma stabilne poparcie i szansę na utrzymanie większości parlamentarnej.

Trzaskowski krytykowany za nieobecność w Warszawie

Portal wpolityce.pl krytykuje prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego za to, że nie był obecny w stolicy podczas ulewnych deszczów, które spowodowały zalanie części trasy S8. Zamiast tego, Trzaskowski brał udział w imprezie organizowanej przez Platformę Obywatelską w Olsztynie. Portal cytuje polityków Zjednoczonej Prawicy, którzy zarzucają Trzaskowskiemu brak odpowiedzialności i kompetencji.

Wojna handlowa między USA a Chinami trwa

Portal wpolityce.pl relacjonuje rozwój wojny handlowej między USA a Chinami, która rozpoczęła się w 2018 roku. Według portalu, USA nałożyły cła na chińskie towary o wartości ponad 500 miliardów dolarów, chcąc zemścić się za nieuczciwe praktyki handlowe i kradzież własności intelektualnej przez Chiny. Chiny odpowiedziały podobnymi cłami na amerykańskie towary o wartości ponad 200 miliardów dolarów. Portal podaje, że oba kraje prowadzą negocjacje, ale nie ma widoków na szybkie rozwiązanie konfliktu.

Podsumowanie

Portal wpolityce.pl to portal informacyjny o tematyce politycznej i społecznej. W tym artykule przedstawiliśmy najważniejsze wiadomości z ostatniej chwili, które znaleźliśmy na tym portalu. Wiadomości te dotyczą m.in. ataku Rosji na Ukrainę, list wyborczych PiS, nieobecności Trzaskowskiego w Warszawie i wojny handlowej między USA a Chinami.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button